ISSN 2657-9596

Seler i inne afrodyzjaki

Jerzy Masłowski
29/12/2018

Seler jest najlepszym roślinnym afrodyzjakiem. Leczy oziębłość seksualną zarówno u pań, jak i u panów. Lecznicze właściwości ma sok z tego warzywa.

Pozyskuje się go w niezwykle łatwy sposób: Kilogram średniej wielkości selerów, dokładnie umyć, obrać i pokroić w cienkie plasterki, a następnie posypać cukrem brązowym (najlepiej buraczanym) i poczekać aż puści sok. Po kilku godzinach sok zlać do słoika i dodać alkohol (na 1 szklankę soku 3 – 4 łyżki spirytusu), zakręcić szczelnie i przechowywać w lodówce. Pić 1 łyżkę stołową na godzinę przed zbliżeniem. Doskonałymi naturalnymi afrodyzjakami są także: kalarepka, bakłażany, pomidory, buraki (długo gotowany barszcz z dodatkiem kozieradki), czarna rzepa, jabłka, morele, brzoskwinie, orzechy włoskie, laskowe i nerkowca. Aby zachować świetną kondycję seksualną należy jadać je regularnie.

Afrodyzjakami są też niektóre przyprawy: lubczyk, rozmaryn, wanilia, cynamon, goździki i gałka muszkatołowa, także napar z żeńszenia. Potencję u panów poprawiają jajka (szczególnie przepiórcze).

Oziębłość seksualną leczy kolor czerwony, dlatego też w sypialni powinny być czerwone elementy (np. lampka, zasłony, narzuta na łóżko). Niezwykłą moc mają: rubin i krwawnik – kamienie te powinni nosić przy sobie wszyscy cierpiący na impotencję. Podobne działanie mają gałązki wiśni, które w tym celu trzyma się w wazonie.

Warto też wspomnieć, że osoby cierpiące na oziębłość nie powinny decydować się na współżycie po dużym wysiłku fizycznym oraz po wielogodzinnej pracy umysłowej. Porą niekorzystną na seks jest pełnia księżyca oraz nów (w czasie nowiu tarcza naszego satelity jest niewidoczna). Należy unikać zbliżeń, gdy ciśnienie atmosferycz-ne jest niższe niż 990 hektopascali, gdyż wówczas organizm jest osłabiony i senny. Niekorzystnie na gruczoły płciowe działa praca przy komputerze oraz telefony komórkowe.

Artykuł ukazał się w 29. numerze Zielonych Wiadomości, dedykowanym żywności i rolnictwu.

Jeśli podoba Ci się to, co robimy, prosimy, rozważ możliwość wsparcia Zielonych Wiadomości. Tylko dzięki Twojej pomocy będziemy w stanie nadal prowadzić stronę i wydawać papierową wersję naszego pisma.
Jeżeli /chciałabyś/chciałbyś nam pomóc, kliknij tutaj: Chcę wesprzeć Zielone Wiadomości.

Jeśli nie zaznaczono inaczej, materiał nie może być powielany bez zgody redakcji.