ISSN 2657-9596

MARSZ ENTÓW W OBRONIE PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ

15/01/2016

12507645_10153457584832695_7615919080454666400_nJESZCZE PUSZCZA NIE ZGINĘŁA – pod takim hasłem Partia Zieloni organizuje marsz w obronie Puszczy Białowieskiej przed masową wycinką. Ekolodzy i miłośnicy przyrody przebrani za Entów – strażników drzew ze świata J.R.R. Tolkiena – przejdą z Agrykoli pod Kancelarię Premiera.

Puszcza Białowieska jest dobrem narodowym, z której może być dumny każdy i każda z nas. Niestety Lasy Państwowe w porozumieniu z Ministerstwem Środowiska planują jej bezpowrotną dewastację, zwiększając wielokrotnie planowaną wycinkę drzew.

Dlatego, aby zaprotestować przeciw zniszczeniu Puszczy, w niedzielę 17 stycznia Partia Zieloni organizuje Marsz Entów: Jak las do opętanego żądzą władzy Makbeta, jak Entowie do mordercy lasów Sarumana, pójdziemy pod Kancelarię Premiera apelując o ochronę naszego narodowego dziedzictwa.

Na stronie wydarzenia na Facebooku swój udział potwierdziło do tej pory ponad 2 tys. osób, a zainteresowanych jest kolejne 5 tys. 

Marek Matczak, sekretarz Partii Zieloni i pomysłodawca wydarzenia, mówi: „Puszcza Białowieska to wielki skarb nie tylko dla Polski czy Europy ale również dla całego świata. To nie biznes na którym można sobie zarobić! Jesteśmy zniewoleni obecnym rynkowym sposobem myślenia który wymusza od nas czerpania do bólu z zasobów naturalnych naszej planety. Musimy wreszcie przełożyć wajchę gospodarczą i zmienić sposób życia bo inaczej nie wygramy ze zmianami klimatycznymi oraz z nadchodzącym kryzysem energetycznym.”

Marsz Entów rusza w niedzielę 17. stycznia o godz. 12.00 przy ul. Agrykoli, obok wejścia do Parku Łazienkowskiego. Stamtąd pochód przejdzie na plac Na Rozdrożu i Alejami Ujazdowskimi pod Kancelarię Premiera. Na liście zaproszonych gości znaleźli się m.in: Robert Cyglicki, dyrektor Greepeace Polska; prof. Wiesław Walankiewicz, biolog badający Puszczę Białowieską; Joanna Łapińska, aktywistka z Hajnówki; Radosław Gawlik, były wiceminister środowiska i prezes stowarzyszenia Eko-Unia; Nuria Selva Hernandez, ekolożka, żona Adama Wajraka; oraz Danuta Kuroń. W marszu wezmą udział również członkowie i członkinie Komitetu Obrony Demokracji, stowarzyszenia Miasto Jest Nasze oraz partii Razem.

Nasza gazeta „Zielone Wiadomości” jest współorganizatorem i patronem tego wydarzenia.

Organizatorzy/Organizatorki: Partia Zieloni, Fundacja Strefa Zieleni, Ostra Zieleń, Zielone Wiadomości, Stowarzyszenie Ekologiczne „Eko-Unia”

Jeśli nie zaznaczono inaczej, materiał nie może być powielany bez zgody redakcji.