Feminizm to solidarność Monika Kostera Feminizm to przede wszystkim idea emancypacji, jednak często jest używany do promowania idei, które zamiast służyć wyzwoleniu, prowadzą do skostnienia struktur władzy i przemocy.
Feminizacja biedy Iza Desperak Aby zmienić politykę państwa wobec kobiet, nie wystarczy jedynie pokonać PiS. Trzeba też zlikwidować społeczne mechanizmy usprawiedliwiania istniejących nierówności czy oskarżania biednych o to, że sami są sobie winni. Albo winne.
Prawo do aborcji i sprawiedliwość reprodukcyjna Agata Czarnacka Agata Czarnacka o potrzebie przemyślenia związku między prawami reprodukcyjnymi, sytuacją demograficzną i skrajnie nieprzyjaznym środowiskiem do życia, które nie zachęca do decyzji o urodzeniu dziecka.
Kasa, wpływy, powiązania Tomasz Piątek Tomasz Piątek odpowiada na nasze pytania o Ordo Iuris, jedną z najbardziej wpływowych i tajemniczych organizacji w Polsce.
Problem przemocy a strach przed Konwencją Stambulską Marta Pabian / Sylwia Spurek Marta Pabian z Sylwią Spurek o zasadzie równości, przemocy wobec kobiet oraz o tym dlaczego tak ważna jest Konwencja Stambulska
Czy to koniec PiS-u? Krystyna Boczkowska O protestach ogarniających Polskę po zaostrzeniu ustawy aborcyjnej – pisze Krystyna Boczkowska
Ścieżka poza wymieranie i ucieczkę: powrót do Ziemi, regeneracja i dzielenie się Vandana Shiva Przesłanie indyjskiej aktywistki na rzecz suwerenności żywnościowej i uczonej, dr Vandany Shivy z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska, 5 czerwca 2020.
Kobiety i mężczyźni – luka płacowa Ada Tymińska Luka płacowa mimo krytyki ma się dobrze. Kobiety ciągle są gorzej wynagradzane niż mężczyźni na tych samych stanowiskach. Ada Tymińska pisze o luce płacowej w Unii Europejskiej.
Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło Deklarację praw chłopów! 17 grudnia 2018 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło Deklarację praw chłopów i chłopek oraz innych ludzi mieszkających na wsi.