ISSN 2657-9596

Konkurs na najtroskliwszy Ogród Permakultury

10/07/2020
O konkursie Permakultury

Pomysł na konkurs na najtroskliwszy Ogród Permakultury, powstał podczas trwającej debaty publicznej o przekroczeniu pojemności ekosystemu. I co za tym idzie o konieczności zmiany produkcji rolnej na taką, która chroniłaby zasoby ziemi. Odpowiedzią na tę potrzebę okazały się, powstające wokół coraz liczniej Ogrody Permakultury.  Uprawa zdrowej żywności, realizowana w oparciu o zasady Permakultury, może być pierwszym krokiem na drodze do naszej samowystarczalności żywieniowej. I równocześnie posłużyć odbudowie struktury ziemi, odbudowie naszej więzi z ziemią i odbudowie więzi społecznych. I tej odnowie w poszanowaniu natury ma służyć nasz konkurs w wymiarze lokalnym a nawet miejskim.

Zapraszamy do uczestnictwa w konkursie zarówno osoby, prywatne z przydomowymi ogrodami permakultury, grupy uprawiające permakulturowy ogródek działkowy, jak i członków ogrodów społecznościowych. Szczególnie dla tych ostatnich sytuacja pandemii, może wiązać się  z wyzwaniami rozwoju w którym wsparcia merytorycznego w trakcie trwania konkursu mogą udzielić nasi wspaniali jurorzy:

Joanna Bojczewska, Monika Podsiadła, Wojciech Górny, Dariusz Śmiałowski.

ZGŁOŚ swój OGRÓD do KONKURSU w terminie do 21 września przez formularz http://gdziejestwoda.pl/konkurs/,  a w przypadku pytań pisz na pemakultura@gdziejestwoda.pl

Nagrody w konkursie:

  • książka nt. permakultury
  • roczna prenumerata Eko-ogród
  • roczna prenumerata Przepis na ogród
  • książki wydawnictwa Burda Media o tematyce ogrodowej
  • kurs permakultury
  • talony na nasiona
  • 10%  (rabatu) na 10 kW instalację PV

Powodzenia i do zobaczenia!

Z wyrazami poważania:

Gabriela Morawska; organizatorka Konkursu Permakultury: permakultura@gdziejestwoda.pl

 

Patroni merytoryczni:

Sponsor konkursu:

Patroni medialni:

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeśli nie zaznaczono inaczej, materiał nie może być powielany bez zgody redakcji.