ISSN 2657-9596

(Dlaczego) Nie kupuję w supermarkecie

7 kwietnia 2017

Ruch na rzecz Suwerenności Żywnościowej Nyéléni Polska i Kooperatywa Spożywcza Dobrze zapraszają na spotkanie inaugurujące kampanię Dlaczego Nie Kupuję w Supermarkecie, które odbędzie się w Stacji Muranów przy ulicy Andersa 13 w Warszawie, w niedzielę 9 kwietnia 2017 roku o godz.13.

 

PLAN SPOTKANIA

13:00 Otwarcie kampanii Dlaczego Nie Kupuję w Supermarkecie, poczęstunek

13:30 Oblicza rolnictwa rodzinnego w Polsce. Dlaczego rolnictwo ekologiczne jest w niszy? Komu sprzyja globalny system rolno-spożywczy? W jaki sposób niszczy bioróżnorodność? Dlaczego potrzebujemy drobnych gospodarstw? Jaka polityka odpowiada za to, że w każdym sklepie – osiedlowym czy supermarkecie są te same produkty? Kto i jak powinien walczyć o prawo do zdrowej żywności? Dyskusja z udziałem rolników – gośćmi będą: Edyta Jaroszewska-Nowak, rolniczka i aktywistka, a także rolnicy współpracujący z Kooperatywą Dobrze, Tomasz Grela, Sławek Serwach i Zbigniew Chajęcki.

14:45 Poczęstunek

15:15 Ekosztuczki w supermarkecie, czyli czym jest greenwashing.

W jaki sposób supermarkety manipulują klientem? Czy kupować produkty ekologiczne i Fair Trade w supermarketach? Będziemy rozmawiać o tym, w jaki sposób jesteśmy omamiani przez wielkie sieci handlowe i co z tego wynika. Prowadzenie: Asia Baranowska z portalu Organiczni.eu.

Kampania Dlaczego Nie Kupuję w Supermarkecie jest wspólnym działaniem Ruchu na rzecz Suwerenności Żywnościowej Nyéléni Polska i Kooperatywy Spożywczej Dobrze z okazji Międzynarodowego Dnia Rolnika i Walk Chłopskich 17 kwietnia 2017 roku.

Więcej informacji: Dlaczego NIE KUPUJĘ W SUPERMARKECIE

Jeśli nie zaznaczono inaczej, materiał nie może być powielany bez zgody redakcji.