ISSN 2657-9596

Angela Merkel chce ograniczyć liczbę uchodźców

14/12/2015

Po spotkaniu zarządu Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU), jej liderka i jednocześnie kanclerz Niemiec, Angela Merkel, zapowiedziała, że dążyć należy do „drastycznego ograniczenia liczby imigrantów przybywających do Niemiec”.

Ugięła się w ten sposób przed opinią publiczną i własnym ugrupowaniem, którego kongres odbędzie się niedługo w  Karlsruhe. Wcześniej liderka chadeków obstawała przy zdaniu, że trzeba pomóc migrantom bez względu na ich liczbę.

Jednocześnie Merkel nie użyła słowa „limit”, co zauważyła telewizja ARD. Kanclerz Niemiec jest przeciwniczką ustalania limitów przyjęć imigrantów. Głównym sposobem na zmniejszenie liczby uchodźców ma być współpraca z Turcją w walce z przemytnikami ludzi, poprawa sytuacji w obozach dla uchodźców w Syrii, Turcji, Libanie i Jordanii oraz uszczelnianie zewnętrznych granic Unii Europejskiej.

Z najnowszych prognoz wynika, że tylko w tym roku granicę Niemiec przekroczy ponad 1 mln uchodźców. W okresie od stycznia do października tego roku w Niemczech zarejestrowano ok. 760 tys. imigrantów ubiegających się o azyl w tym kraju.

Dodał: Łukasz Markuszewski, na podstawie forsal.pl

Jeśli nie zaznaczono inaczej, materiał nie może być powielany bez zgody redakcji.