ISSN 2657-9596

Kampania Kupuj Odpowiedzialnie Owoce

25 marca 2016

Trwa kampania KUPUJ ODPOWIEDZIALNIE OWOCE, której celem jest edukacja i podniesienie świadomości Polaków na temat tego, w jakich warunkach uprawiane są banany, ananasy i inne owoce tropikalne. Wierzymy, że poprzez podniesienie świadomości konsumentów, możemy zmieniać nie tylko prawo, ale również najbliższą rzeczywistość. Zachęcamy żeby zwracać uwagę na to skąd pochodzą kupowane przez nas produkty i zamieniać je na te ze z certyfikatem rolnictwa ekologicznego (organic, bio) lub ze znakiem Fairtrade.

SPOT KAMPANII: https://www.youtube.com/watch?v=rZVSwyiPjEk

Od 18 marca spot kampanii KUPUJ ODPOWIEDZIALNIE OWOCE jest pokazywany w wybranych kinach studyjnych w Polsce, spot został również dołączony do dokumentu „Cały ten cukier” w reż. Damona Gameau.

O co chodzi?

Kupując owoce egzotyczne nie zastanawiamy się, jak trudną i wyboistą drogę przebyły, zanim znalazły się w naszych sklepach. Okazuje się, że niskie ceny, wyjątkowe okazje i promocje sprawiają, że prawdziwą cenę owoców ponoszą ludzie pracujący na plantacjach, mieszkańcy okolicznych miejscowości oraz środowisko naturalne, że dochodzi do naruszenia praw człowieka, standardów pracy i przepisów ochrony środowiska. 

Projekt jest częścią europejskiej kampanii „Make Fruit Fair!”, którą Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie współtworzy z organizacjami pozarządowymi z całej Europy oraz Ameryki Łacińskiej.

źródło: Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie

Jeśli nie zaznaczono inaczej, materiał nie może być powielany bez zgody redakcji.