ISSN 2657-9596

Kampania Kupuj Odpowiedzialnie Owoce

25 marca 2016

Trwa kampania KUPUJ ODPOWIEDZIALNIE OWOCE, której celem jest edukacja i podniesienie świadomości Polaków na temat tego, w jakich warunkach uprawiane są banany, ananasy i inne owoce tropikalne. Wierzymy, że poprzez podniesienie świadomości konsumentów, możemy zmieniać nie tylko prawo, ale również najbliższą rzeczywistość. Zachęcamy żeby zwracać uwagę na to skąd pochodzą kupowane przez nas produkty i zamieniać je na te ze z certyfikatem rolnictwa ekologicznego (organic, bio) lub ze znakiem Fairtrade.

SPOT KAMPANII: https://www.youtube.com/watch?v=rZVSwyiPjEk

Od 18 marca spot kampanii KUPUJ ODPOWIEDZIALNIE OWOCE jest pokazywany w wybranych kinach studyjnych w Polsce, spot został również dołączony do dokumentu „Cały ten cukier” w reż. Damona Gameau.

O co chodzi?

Kupując owoce egzotyczne nie zastanawiamy się, jak trudną i wyboistą drogę przebyły, zanim znalazły się w naszych sklepach. Okazuje się, że niskie ceny, wyjątkowe okazje i promocje sprawiają, że prawdziwą cenę owoców ponoszą ludzie pracujący na plantacjach, mieszkańcy okolicznych miejscowości oraz środowisko naturalne, że dochodzi do naruszenia praw człowieka, standardów pracy i przepisów ochrony środowiska. 

Projekt jest częścią europejskiej kampanii „Make Fruit Fair!”, którą Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie współtworzy z organizacjami pozarządowymi z całej Europy oraz Ameryki Łacińskiej.

źródło: Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie

Jeśli nie zaznaczono inaczej, materiał nie może być powielany bez zgody redakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.