ISSN 2657-9596

Kreml próbuje zaostrzyć konflikty wokół imigrantów

25/01/2016

Frankfurter Allgemaine Zeitung podaje, że media związane z rządem rosyjskim fabrykują informacje w celu wywołania antyimigranckiej paniki wśród niemieckich Rosjan. Przykładem takich manipulacji miałyby być informacje o rzekomym gwałcie islamskich imigrantów na trzynastoletniej Rosjance porwanej w Berlinie. W rzeczywistości do porwania ani gwałtu nie doszło, jednak rodzice dziewczynki w rosyjskiej telewizji opowiedzieli o takich wydarzeniach.

Plotka spowodowała zorganizowanie demonstracji antyimigranckich, na których czele szli Rosjanie z Berlina i działacze nacjonalistycznej Narodowo-Demokratycznej Partii Niemiec. Spośród 30 tysięcy mieszkających w Berlinie Rosjan około połowa nie mówi po niemiecku i informacje czerpie jedynie ze źródeł rosyjskojęzycznych.

Co jakiś czasu publikowane są raporty organizacji typu watchdog, które ujawniają powiązania finansowe między europejską skrajną prawicą a Kremlem. Na liście płac Władimira Putina ma być m.in. liderka francuskiego Frontu Narodowego – Marine Le Pen czy Janusz Korwin-Mikke.

Dodał: Łukasz Markuszewski

Jeśli nie zaznaczono inaczej, materiał nie może być powielany bez zgody redakcji.

Discover more from Zielone Wiadomości

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading