Nigdy się życiem nie nudzić Monika Kostera Jako społeczeństwo, ale też jako jednostki, bardzo nie umiemy się starzeć. Tymczasem przecież właśnie słyszy się zewsząd, że „społeczeństwa się starzeją” i ludzie żyją coraz dłużej. Powinniśmy się nauczyć żyć coraz dłużej.
Rewolucja – motyl dziejów Monika Kostera Po raz pierwszy od dawna głosy proroków zagłady miejscami zagłuszają coachingowe mowy neoliberalnych hurraoptymistów. Uważam jednak, że mylą się jedni i drudzy.
Tam, gdzie AI nas nie pokona Monika Kostera Robotka Ai-Da rysuje i maluje za pomocą kamer w oczach, algorytmów oraz bionicznej ręki. Miała wystawy w najbardziej prestiżowych galeriach, prezentowała swój punkt widzenia w brytyjskiej Izbie Lordów. Yuval Noah Harari twierdzi, że jest zwiastunką nadchodzących gigantycznych zmian.
Pochwała niedoskonałości Monika Kostera Doskonałość nie jest częścią kondycji ludzkiej. Prof, Monika Kostera o dążeniu firm do doskonałości i generowaniu w ten sposób masywnego, mrocznego zjawiska, znanego jako cień organizacyjny.
Pochwała smutku Monika Kostera Kto nie jest jednostajnie pozytywny, ten daje dowód swojej nieprzewidywalności, niezarządzalności. Zagraża marce, firmie, „dobremu imieniu”, zarządowi, zdrowiu. Może się okazać, że jest człowiekiem.
Egzamin u Złotej Kaczki Monika Kostera Indywidualizacja postępuje i na ogół nawet nie jest odbierana jako bolesny rozpad, ale raczej coś w rodzaju postępu – generowanie nowych stabilnych tożsamości i społeczna legitymizacja ich, podczas gdy system kapitalistyczny szczyci się tym, że jest oparty na konkurencji.
Lepsze czasy Monika Kostera System musi umrzeć, ale my nie musimy, jeszcze nie teraz, ani nie musi umierać nasza przecudna żywa planeta. Bo nasz czas, jej czas – jest inny, niż czas kapitalizmu. Nie musimy umierać z kapitalizmem, na kapitalizm, za kapitalizm. Czas bywa gorszy, bywa lepszy. Wszystko ma swój czas.
Moda na sadyzm w zarządzaniu Monika Kostera Post-transformacyjna kultura zarządzania w Polsce wyzwala i aktywnie wspiera sadyzm. Zjawisko oficjalnego definiowania szefostwa w kategoriach siły i przemocy oraz gloryfikacja takich wyobrażeń jako szacownych i prawomocnych to cecha neoliberalizmu.
Co dalej z polską edukacją? Krystyna Boczkowska W natłoku codziennych doniesień giną informacje zapowiadające nowe, gigantyczne problemy w systemie edukacji. Ze szkoły uciekają nauczyciele, dyrektorzy ale i uczniowie.