ISSN 2657-9596

Zaproszenie: szkolenie Agro-Perma-Lab: Nasiona!

18 listopada 2020
Wraz z zespołem Fundacji Agro-Perma-Lab zapraszamy na szkolenie “Agro-Perma-Lab: Nasiona”. Początkowo miało ono się odbyć w siedlisku Ptasia Dolina, jednak z uwagi na restrykcje (zakaz organizowania wydarzeń powyżej 5 osób), zostało ono przeniesione do przestrzeni on-line.
Zgłoszenia będą przyjmowane do 23.11.2020. Zajęcia zaplanowane są na styczeń i luty. Nowy harmonogram szkolenia znajdziecie na stronie – tutaj.

Szkolenie skierowane jest do edukatorów i liderów społecznych w sieci agroekologii i permakultury. Jego celem jest podnoszenie kompetencji z zakresu: strategii tworzenia Społecznościowych Domów i Sieci Nasion, ich technicznych, wspólnotowych oraz politycznych aspektów. Podczas szkolenia zostaną też poruszone różnorakie kwestie związane z zachowywaniem nasion – od praktyk zachowywania i przetwarzania po organizację wymian nasion oraz żywych kolekcji oraz kwestie utrzymywania wysokiej jakości materiału siewnego i edukacji innych.

Trening będzie miał dwutorową formułę – mniejsza grupa wybranych uczestników i uczestniczek weźmie udział w pełnym treningu (dyskusje, ćwiczenia, networking). Natomiast cała część wykładowa będzie otwarta dla wszystkich pozostałych zainteresowanych, niezależnie od procesu rekrutacji. O możliwości wzięcia udziału w części wykładowej będziemy informować na początku stycznia.

Szkolenie jest częścią trzyetapowego projektu ,,Agro-Perma-Lab: NASIONA”, współfinansowanego przez Community Seed Banks Academy.

Zielone Wiadomości są patronem medialnym projektu. Zachęcamy do zapoznanie się z artykułem opublikowanym na naszych łamach, który przybliża jego założenia i stojące za nim idee.


 

Jeśli nie zaznaczono inaczej, materiał nie może być powielany bez zgody redakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.