ISSN 2657-9596

Zaproszenie: szkolenie Agro-Perma-Lab: Nasiona!

18/11/2020
Wraz z zespołem Fundacji Agro-Perma-Lab zapraszamy na szkolenie „Agro-Perma-Lab: Nasiona”. Początkowo miało ono się odbyć w siedlisku Ptasia Dolina, jednak z uwagi na restrykcje (zakaz organizowania wydarzeń powyżej 5 osób), zostało ono przeniesione do przestrzeni on-line.
Zgłoszenia będą przyjmowane do 23.11.2020. Zajęcia zaplanowane są na styczeń i luty. Nowy harmonogram szkolenia znajdziecie na stronie – tutaj.

Szkolenie skierowane jest do edukatorów i liderów społecznych w sieci agroekologii i permakultury. Jego celem jest podnoszenie kompetencji z zakresu: strategii tworzenia Społecznościowych Domów i Sieci Nasion, ich technicznych, wspólnotowych oraz politycznych aspektów. Podczas szkolenia zostaną też poruszone różnorakie kwestie związane z zachowywaniem nasion – od praktyk zachowywania i przetwarzania po organizację wymian nasion oraz żywych kolekcji oraz kwestie utrzymywania wysokiej jakości materiału siewnego i edukacji innych.

Trening będzie miał dwutorową formułę – mniejsza grupa wybranych uczestników i uczestniczek weźmie udział w pełnym treningu (dyskusje, ćwiczenia, networking). Natomiast cała część wykładowa będzie otwarta dla wszystkich pozostałych zainteresowanych, niezależnie od procesu rekrutacji. O możliwości wzięcia udziału w części wykładowej będziemy informować na początku stycznia.

Szkolenie jest częścią trzyetapowego projektu ,,Agro-Perma-Lab: NASIONA”, współfinansowanego przez Community Seed Banks Academy.

Zielone Wiadomości są patronem medialnym projektu. Zachęcamy do zapoznanie się z artykułem opublikowanym na naszych łamach, który przybliża jego założenia i stojące za nim idee.


 

Jeśli nie zaznaczono inaczej, materiał nie może być powielany bez zgody redakcji.