Redaktorka pyta także gościnię o udział kobiet w przemyśle odzieżowym, feminizację i urasowienie pracy, niskie płace, wyzysk oraz o tym, dlaczego tak wiele osób nie widzi pracownic stojących za produkcją i utylizacją ubrań, które kupujemy.
Poruszany jest również temat femonacjonalizmu, tzw. sporu o bikini i zakazu noszenia burki czy nikabu. Czy narracja o „wyzwalaniu” kobiet może stać się narzędziem ich wykluczenia? Co z przedstawianiem muzułmanek wyłącznie jako ofiar, które potrzebują zachodniego wybawcy?
Bo być może najważniejsza zmiana nie zaczyna się od odpowiedzi na pytanie „Jak wyzwolić inne kobiety?”, ale od krytycznego przyjrzenia się własnym przekonaniom, przywilejom i temu, kto w ogóle ma prawo definiować, czym jest wolność.
#FeminizmDekolonialny #Feminizm #Dekolonializm #Femonacjonalizm #FeminizmMuzułmański #Orientalizm