ISSN 2657-9596

Protest w Polskim Busie

12/12/2015

Na 14 grudnia planowany jest protest pracowników Polskiego Busa. Będzie to pierwsze takie wystąpienie pracowników tej firmy, odkąd zaczęła ona działać na polskim rynku w czerwcu 2011 roku. Protest odbędzie się w Warszawie, pod siedzibą spółki Souter Holdings, która jest właścicielem Polskiego Busa.

Bezpośrednią przyczyną sprzeciwu pracowników są utrudnienia w działalności związkowej oraz niskie płace. Protest związany jest z represjami, jakim zostali poddani członkowie związku zawodowego Inicjatywa Pracownicza, którego komisja powstała w Polskim Busie we wrześniu z inicjatywy pracowników z województwa podkarpackiego. Od tego czasu właściciel firmy zwolnił już cztery osoby należące do tego związku. Problemy, jakie zgłaszane są Inicjatywie Pracowniczej to, poza niskimi płacami, wątpliwości w przestrzeganiu przez Polski Bus zasad BHP.

Firma nie zgadza się z zarzutami pracowników.

Przypomnijmy, że właścicielem spółki Souter Holdings jest kontrowersyjny szkocki biznesmen Brian Souter, który w swojej ojczystej Wielkiej Brytanii słynie z homofobii.

 

Dodał: Jakub Krzyżanowski

Jeśli nie zaznaczono inaczej, materiał nie może być powielany bez zgody redakcji.