BARCELONA: E-demokracja i municypalizm
4 listopada br. w godzinach od 15:00 do 19:00 odbędzie się konferencja „BARCELONA – e-demokracja i municipalizm” (w Domu Braci Jabłkowskich w Warszawie, ul. Bracka 25).
Sabotaż transformacji w motoryzacji. Sprawiedliwość klimatyczna to nie tylko kwestia tego, kto emituje, a raczej – kto ponosi konsekwencje globalnego ocieplenia.
Żyjemy w czasach globalnego powrotu autorytaryzmu i neofaszyzmu. Znany pedagog Henry A. Giroux ostrzega przed korporacyjną tyranią niszczącą społeczeństwo. Czy współczesne uniwersytety obronią swoją niezależność i wychowają świadomych obywateli?