Jednorożec, prawa człowieka i ludzka biologia Iza Desperak Jednorożec stał się symbolem Łodzi w sposób dość nieoczekiwany. Najpierw pojawiła się w miejskiej przestrzeni nowa stacja przesiadkowa, już nie
To nie jest kraj dla młodych ludzi Anna Toniolo Kryzys rosnących kosztów życia to kolejny po pandemii cios, doświadczany przez osoby młode. W wypadku Włoch młodsze pokolenia cierpią z powodu niestabilnych warunków zatrudnienia i pogarszających się perspektyw ekonomicznych już co najmniej od dekady.
Na obrzeżach: geografia nierówności w edukacji Federico Ambrosini / Sofia Cherisi W jaki sposób szkoły i nauczyciele mogą zmienić otaczającą ich społeczność – na przykładzie dzielnicy Tor Bella Monaca na obrzeżach Rzymu
Feminizacja biedy Iza Desperak Aby zmienić politykę państwa wobec kobiet, nie wystarczy jedynie pokonać PiS. Trzeba też zlikwidować społeczne mechanizmy usprawiedliwiania istniejących nierówności czy oskarżania biednych o to, że sami są sobie winni. Albo winne.
Fałszywy patriotyzm węglowy drogą do bezrobocia w Turowie W lutym Czechy wniosły skargę do Trybunału Sprawiedliwości UE przeciwko Polsce, która dotyczy kopalni węgla brunatnego w Turowie. Mimo to rząd Polski i spółka PGE nie planują zmiany swojej polityki.
Norwich chce bezwarunkowego dochodu podstawowego Rada Miejska w Norwich przyjęła na wniosek radnych Partii Zielonych uchwałę, w której domaga się wprowadzenia przez brytyjski rząd pilotażowego programu powszechnego dochodu podstawowego (UBI).
Pacjent Europa – List otwarty do liderów Unii Europejskiej Można złożyć podpis pod listem otwartym „Pacjent Europa”. List został podpisany przez ponad 200 europejskich sygnatariuszy.
Koronawirus, więzi ekonomiczne i tkanka społeczna Richard Heinberg W najbliższych tygodniach liczne więzi zostaną poddane napięciom – zarówno interpersonalne i lokalne, jak gospodarcze i globalne. Do nas należy zadbanie o najważniejsze z nich.
Kobiety i mężczyźni – luka płacowa Ada Tymińska Luka płacowa mimo krytyki ma się dobrze. Kobiety ciągle są gorzej wynagradzane niż mężczyźni na tych samych stanowiskach. Ada Tymińska pisze o luce płacowej w Unii Europejskiej.