ISSN 2657-9596

Księżyc pełen energii

Jerzy Masłowski
14/05/2013

Starożytni Chińczycy przypisywali Księżycowi niezwykłą moc. Wierzyli oni, że promieniowanie naszego satelity wpływa na ludzkie samopoczucie i zachowania. Księżyc obarczano winą za powstawanie niektórych chorób (zarówno somatycznych, jak i psychicznych), dowodzono też, że wpływa na powodzenie w miłości, karierze i interesach.

Wielu współcześnie żyjących chińskich naukowców bada wpływ Księżyca na nasze życie. Podkreślają oni, iż skoro nasz satelita powoduje pływy mórz i oceanów, to musi również oddziaływać na ludzki organizm. Co prawda badania wciąż trwają, ale już dziś można powiedzieć, że promieniowanie naszego satelity koreluje z naszą witalnością i samopoczuciem psychicznym. A wszystko zależy od tego, w jakiej fazie się znajduje.

Faza pierwsza (oświetlona jest prawa półkula Księżyca) wpływa bardzo pozytywnie na ludzki organizm. Zwykle jesteśmy w pełni sił. Nasze umysły są jasne, spokojne i twórcze. W tym czasie najwięcej sportowców ustanawia rekordy, artyści tworzą arcydzieła, naukowcy dokonują odkryć. To znakomita pora na robienie życiowych planów, bowiem nasze umysły potrafią myśleć dwutorowo (jednocześnie syntetycznie i analitycznie), a więc widzimy plusy i minusy wszystkiego. W tym czasie powinno się zaczynać wszelkie terapie (także odchudzanie, rzucanie palenia itp.). Pod koniec fazy osłabione jest serce i układ krążenia.

Faza druga (zwana także pełnią) wpływa na nasze organizmy dość niekorzystnie. Pojawiają się problemy z koncentracją, zwiększa się drażliwość, u wielu osób notuje się bezsenność. W tych dniach mamy skłonności do nadużywania środków psychoaktywnych. Należy uważać na wątrobę i pęcherzyk żółciowy oraz żołądek (podczas trwania tej fazy lepiej pozostać na niskotłuszczowej diecie pozbawionej ostrych przypraw takich jak chili, czosnek, pieprz, curry itp.), nie nadużywać kawy i alkoholu. Należy też unikać zadrażnień z innymi i najlepiej ograniczyć przebywanie poza domem (szczególnie wieczorem), bo w czasie pełni notuje się więcej ataków agresji niż w innych fazach. To także zły czas dla alergików.

Faza trzecia (oświetlona jest lewa półkula Księżyca) wpływa zdecydowanie pozytywnie. W tym czasie pojawia się ochota na przebywanie z innymi, jesteśmy empatyczni, wyzwala się w nas potrzeba miłości, chętniej pomagamy innym. To doskonała pora na zawiązywanie przyjaźni i powiedzenie sobie sakramentalnego TAK. Stowarzyszenia, grupy robocze, związki zawodowe, które powstają w czasie tej fazy mają największe szanse na odniesienie sukcesu. Jednak w tych dniach osłabione są płuca, drogi oddechowe i jelita – należy o nie szczególnie dbać.

Faza czwarta zwana także nowiem (tarcza Księżyca jest niewidoczna) wpływa na ludzki organizm zdecydowanie źle. Siły intelektualne i refleks są słabe, uaktywniają się schorzenia psychiczne, statystycznie więcej osób myśli o samobójstwie. W tych dniach wychodzi z nas mroczna strona naszej osobowości. Zwiększają się dolegliwości ze strony gruczołów wydzielania dokrewnego (przysadka mózgowa, tarczyca, trzustka). Ponadto osłabione są nerki i pęcherz.

Księżyc ma jeszcze cztery fazy przejściowe. Chińscy naturoterapeuci twierdzą, że właśnie w tym czasie jesteśmy tak naprawdę sobą.

Jeśli nie zaznaczono inaczej, materiał nie może być powielany bez zgody redakcji.

Discover more from Zielone Wiadomości

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading