Czy Europa Wschodnia może wyjść z nieliberalizmu? Filipe Henriques Podczas gdy konserwatyści nadal dominują w Europie Wschodniej, większość partii nieliberalnych ma trudności. Dlaczego jest to ważne dla przyszłości UE?
Płeć w zarządzaniu klimatem: mówimy o liczbach, ale czy ktoś słucha Jennifer Kwao / Karen Morrow Reżim klimatyczny ONZ ma problem związany z płcią i negatywnie wpływa na naszą zdolność do zwalczania kryzysu klimatycznego. Z Karen Morrow rozmawiała Jennifer Kwao
Czy Polska potrzebuje atomu? Maciej Nowicki / Marcin Wrzos Polski rząd uważa inwestycje w energetykę jądrową za jeden z filarów dekarbonizacji miksu energetycznego kraju. Czy to dobrze przemyślane rozwiązanie? Marcin Wrzos pyta o to byłego ministra środowiska, prof. Macieja Nowickiego.
Kolonialne korzenie dzisiejszych kryzysów Amitav Gosh / Journal Green_European Green European Journal w rozmowie z uznanym pisarzem indyjskim, Amitavem Goshem.
EUROACTIV.pl: Sejm reaguje na słowa Manfreda Webera. Będzie zwalczał „obcą ingerencję” Politycy Niemiec nie mają mandatu do pouczania innych na temat demokracji –stwierdzono w uchwale, którą wczoraj przegłosował Sejm. Inspiracją były słowa szefa EPL Manfreda Webera. PiS twierdzi, że broni się przed ingerencją w wybory. Opozycja mówi o wstydzie.
Wojna o azot. Niderlandy i granice wzrostu Jeroen Candel Trwający w Niderlandach kryzys azotowy jest efektem niezdolności ekip rządzących do wdrożenia gotowej na przyszłe wyzwania polityki żywnościowej. Ekspert ds. żywności Jeroen Candel o protestach rolników, które zmieniły holenderską politykę.
To nie jest kraj dla młodych ludzi Anna Toniolo Kryzys rosnących kosztów życia to kolejny po pandemii cios, doświadczany przez osoby młode. W wypadku Włoch młodsze pokolenia cierpią z powodu niestabilnych warunków zatrudnienia i pogarszających się perspektyw ekonomicznych już co najmniej od dekady.
Alternatywy dla nacjonalistycznej edukacji. Lekcje z Polski Anna Dzierzgowska Po latach narodowo-konserwatywnych rządów polski system edukacyjny jest coraz silniej skupiony na podtrzymywaniu archaicznej wizji przeszłości. Anna Dzierzgowska, wskazuje na korzenie tego problemu, sięgające głębiej niż reformy Prawa i Sprawiedliwości.
Sprawić, by świat miał sens. Rzecz o tym, dlaczego edukacja jest kluczem do zmiany Maja Göpel Warunkiem niezbędnym do stworzenia innego świata jest zdolność do wyobrażenia sobie jego kształtu. O tym w jaki sposób edukacja może urzeczywistnić tę zmianę rozmawiamy z ekonomistką Mają Göpel.