ISSN 2657-9596

Napisz do nas!

W najnowszym numerze „Zielonych Wiadomości” zapraszamy Czytelniczki i Czytelników do podzielenia się z nami swoimi doświadczeniami i refleksjami związanymi z polskim systemem edukacyjnym. Poniżej kilka tematów, które nas szczególnie interesują, ale lista nie jest zamknięta. Szczególnie zależy nam na opisach faktycznych doświadczeń, obserwacji, zdarzeń ze szkolnego życia – tego wszystkiego, co stanowi dziś „świat nieprzedstawiony” w debacie o edukacji.

Listy prosimy przysyłać na adres kontakt @ zielonewiadomosci.pl. Prosimy o zaznaczenie, czy życzą sobie Państwo, by w przypadku publikacji były podpisane nazwiskiem czy pseudonimem. Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i poprawek językowych.

  • Jesteś nauczycielem, nauczycielką? Czy Twoja praca daje Ci satysfakcję? A może odczuwasz już oznaki wypalenia? Czy czujesz się nadmiernie odpowiedzialny, odpowiedzialna za problemy swoich uczennic i uczniów? Jak widzisz swoją przyszłość w zawodzie nauczyciela?
  • Czy szkoła, w której pracujesz, uczysz się lub do której chodzi Twoje dziecko jest zagrożona likwidacją? A może już została zlikwidowana? Czy władze, które podjęły decyzję o likwidacji szkoły, konsultowały swoje plany z zainteresowanymi? Czy rodzice, uczniowie, nauczyciele protestują lub protestowali, jak taki protest wyglądał? Jak likwidacja szkoły wpływa na Twoją przyszłość lub przyszłość Twoich dzieci? A może właśnie Twoją szkołę udało się uratować – w jaki sposób?
  • Czy masz jakieś doświadczenia z przemocą w szkole – w roli uczennicy lub ucznia, nauczyciela lub nauczycielki, rodzica? Czy Twoja szkoła radzi sobie z problemem przemocy? W jaki sposób? Co Twoim zdaniem można zrobić, aby w szkole było mniej przemocy?
  • Czy w Twojej szkole lub przedszkolu funkcjonuje podział na „lepsze” i „gorsze” dzieci? Przy jakich okazjach się ujawnia? Jak szkoła sobie z nim radzi? Co można zrobić, aby rozwiązać ten problem?
  • Czy w Twojej szkole jest edukacja seksualna z prawdziwego zdarzenia? Jak oceniasz lekcje przedsiębiorczości? Czy Twoim zdaniem przygotowują do wyzwań dorosłego życia? Jak powinny wyglądać lekcje wuefu? Jakich przedmiotów Twoim zdaniem w szkole brakuje, a które są niepotrzebne?
  • Napisz do nas o Twoich doświadczeniach, którymi chciałbyś/chciałabyś podzielić się z innymi. Wśród wszystkich, którzy i które do nas napiszą, rozlosujemy nagrodę książkową – niespodziankę. Najciekawsze listy opublikujemy.