ISSN 2657-9596

Radosław Gawlik człowiekiem roku polskiej ekologii

6 maja 2011

Bardzo miło nam poinformować naszych czytelników, że tytuł Człowieka Roku Polskiej Ekologii za rok 2010 otrzymał Radosław Gawlik, działacz ekologiczny i polityk Zielonych, publikujący regularnie teksty w “Zielonych Wiadomościach”.

Radek jest działaczem ekologicznym i społecznikiem od lat 80-tych. Był uczestnikiem podstolika ekologicznego w czasie obrad Okrągłego Stołu na przełomie 1988 i 1989 roku. Potem przez trzy kolejne kadencje był posłem na Sejm RP. Współtworzył ważne dla polskiej ekologii akty prawne, między innymi zapis o konstytucyjnej zasadzie zrównoważonego rozwoju. Był wiceministrem ochrony środowiska. Od lat jest aktywnym działaczem ekologicznych organizacji pozarządowych, prezesem Stowarzyszenia Ekologicznego Eko-Unia. Był głównym inicjatorem i jednym z założycieli partii Zieloni 2004, w której aktywnie uczestniczy nadal. Reprezentuje także organizacje pozarządowe w Komitecie Monitorującym Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-13.

Tytuł Człowieka Roku Polskiej Ekologii jest przyznawany corocznie przy okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Zwycięzcę wybiera kapituła konkursu, w skład której wchodzą znani działacze na rzecz środowiska oraz laureaci poprzednich edycji. Kandydatów zgłaszają zarówno organizacje i instytucje, jak osoby prywatne.

Redakcja “Zielonych Wiadomości” składa Radkowi serdeczne GRATULACJE!

Jeśli nie zaznaczono inaczej, materiał nie może być powielany bez zgody redakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.