Zmiana kursu: Polska energetyka w 2023 r. Redakcja Polska energetyka pobiła rekordy w zakresie odnawialnych źródeł energii i odnotowała silny spadek węgla w 2023 r.
Energetyka Jądrowa – szkodliwa w każdym aspekcie Ludomir Duda Budowa elektrowni jądrowej oddala perspektywę osiągnięcia neutralności klimatycznej – jedynego pretekstu dla jej budowy
Czy Polska potrzebuje atomu? Maciej Nowicki / Marcin Wrzos Polski rząd uważa inwestycje w energetykę jądrową za jeden z filarów dekarbonizacji miksu energetycznego kraju. Czy to dobrze przemyślane rozwiązanie? Marcin Wrzos pyta o to byłego ministra środowiska, prof. Macieja Nowickiego.
NOWY RAPORT: finansowanie inwestycji gazowych to ryzykowna, ślepa uliczka Eksperci przeanalizowali ryzyka związane z inwestycjami w gaz kopalny oraz rolę, jaką sektor finansowy odgrywa w działaniach służących ochronie klimatu
Zaproszenie: Przeminęło z węglem. Regiony górnicze w poszukiwaniu nowej energii Z problemami zrodzonymi przez transformację regionów węglowych mierzy się nie tylko Polska, ale też inne państwa w Europie. Tym wyzwaniom poświęcona będzie międzynarodowa konferencja, która odbędzie się 19 października w Warszawie.
“LNG Gdańsk = gazowa pułapka” – partyzancka projekcja w Warszawie Nawojka Ciborska Informacja o procesie sądowym Informujemy, że Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. z tytułu opublikowania w dniu 18.08.2022 r., na portalu
Zielone światło dla zielonej energii Są bardziej demokratyczne, obywatelskie i sprawiedliwe. Wspólnoty energetyczne na świecie z powodzeniem działają od lat. W Polsce są jednak nowym zjawiskiem, a pionierzy nie mają łatwo.
Biogospodarka – przyszłość rolnictwa czy utopia? Robert Borek Biogospodarka jest postrzegana jako innowacyjny model gospodarki przyjaznej środowisku. Chociaż stanowi istotny filar rozwoju ekonomicznego UE, spełnianie przez biogospodarkę celów środowiskowych i społecznych pozostaje dużym wyzwaniem.
Zielone światło dla zielonej energii. Konferencja na temat wspólnot energetycznych Na świecie z powodzeniem działają od lat. W Polsce spółdzielnie energetyczne są nowym zjawiskiem, a pionierzy nie mają łatwo. Muszą się mierzyć z brakiem instytucjonalnego wsparcia i piętrzącymi się barierami prawnymi.