ISSN 2657-9596

Polska i Węgry przeciw międzynarodowym prawom dla LGBT

1 grudnia 2015

Prawicowe rządy Polski i Węgier zapowiedziały, ża złożą veto w sprawie nowych rozporządzeń Unii Europejskiej, związanych z procedurami prawnymi dla osób pozostających w związkach partnerskich i małżeństwach jednopłciowych. Chodzi m.in. o kwestie dziedziczenia majątku. Rozporządzenia zakładają też definicję małżeństwa jako związku osób dowolnej płci, co jest, według polskich władz, sprzeczne z konstytucyjną definicją małżeństwa.

W tej chwili nie ma prawnych uregulowań związków jednopłciowych w sześciu krajach Unii Europejskiej. Oprócz Polski są to Włochy, Grecja, Słowacja, Litwa i Łotwa. W Chorwacji i na Węgrzech, mimo konsystucyjnej definicji małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, funkcjonują związki partnerskie. Poza tymi terenami, pary jednopłciowe nie są chronione jeszcze na należących do Danii Wyspach Owczych i wyspie Guernsey, brytyjskim terytorium położonym u wybrzeży Francji.

Dodał: Łukasz Markuszewski

Jeśli nie zaznaczono inaczej, materiał nie może być powielany bez zgody redakcji.

Komentarze do “Polska i Węgry przeciw międzynarodowym prawom dla LGBT

  • 17 grudnia 2015 o 01:37
    Permalink

    Zastanawia mnie co ciągle Ci politycy mają z tym LGBT. Rozumiem, że ciągłe gadanie o tym w TV to przesada, ale serio… ludzie… dajmy im po prostu żyć. Czemu nie mogą dziedziczyć majątku? Bo do państwa mniej pójdzie kasy? Nie rób drugiemu co Tobie nie miłe. Szanujmy się nawzajem jako społeczeństwo. Nie musicie ich tolerować i od razu próbować seksu gejowskiego czy lesbijskiego. Po prostu podajcie sobie rękę na przywitanie i żyjcie własnym życiem… To na prawdę nie jest trudne, wierzcie mi ;)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.